Rokytnice

Záři a říjen v knihovně

Po prázdninové zkrácené výpůjční době se opět vše vrátilo do běžného režimu.

V dopoledních hodinách navštěvují knihovnu převážně dospělí čtenáři, kteří si zde můžou vybrat z novinek a knižního fondu pro dospělé. Školy si plánují a navštěvují besedy pro první stupeň základních škol. Odpolední čas v knihovně patří zase více dětem. Kluci svádí bitky u PC a děvčata tvoří debatní kroužky.

Velký zájem je o povinnou četbu a tvoří se rezervace na žádané tituly. Nic není problém, protože si můžete půjčit E- knihu nebo si tituly stáhnout přímo do svého PC, čtečky, či mobilu.

V knihovně se i slavilo a to 10 výročí od přestěhování do nových prostor. Děti v rokytnické půjčovně dostaly nejen spoustu nových knížek, ale i společenské hry, které si můžou zapůjčit domů za vratnou zálohu 200,- Kč.

Školní rok je již v plném proudu a školy zaplňují kalendář besed a Informačního vzdělávání.

Startují soutěže o Nejlepší čtenářskou třídu a o účast na 2. Adventní noci. Podmínkou je správně vyplnit kvíz o Karlu IV. a nakreslit obrázek s touto tématikou na formát A3. Pět nejlepších soutěžících  z Rokytnice, stráví o adventu noc v knihovně.

Do knihovny opět přibylo několik desítek nových knih a tak i náruživí čtenáři najdou v knihovně i to, co je právě na pultech knihkupectví.

Dětskou knihovnu začaly pravidelně navštěvovat školní družiny.

Červen v knihovně

Šňůru besed pro mateřskou školku v Rokytnici, zahájili na Den dětí školkáčci Motýlci.

Společně dělali dort pro pejska a kočičku, vyrobili si papírovou loutku a proběhli si kočičí dráhu.

Při besedě na téma Pověsti se tu procházela Bílá paní a školáci z Integry přičichli k růži Malého prince.

Děti z 1. třídy Integra přinesly do knihovny své obrázky ve 3D podobě s tématikou ruských pohádek – bude výstava!

Všechny první třídy navštěvující rokytnickou knihovnu si odnesly odměnu. Každý prvňáček dostal knížku Knihožrouti, určenou výhradně jim.

Do knižního fondu přibylo několik desítek nových knih pro všechny věkové skupiny.

Také se zde vyřazovalo a tyto knihy jsou určeny k prázdninovému výprodeji.

Květen v knihovně

Květen 2016 byl významný výročím 700 let od narození českého krále Karla IV. Nejen děti, ale i dospělí měli k dispozici nabídku knih o životě tohoto vladaře. A půjčovalo se.

Dopolední besedy pro školy byly zaměřené jednak na etiketu a informační vzdělávání. Ze spisovatelů to byl Miloš Macourek a Roal Dahl.

Do fondu dětské knihovny přibylo několik desítek nových knih.

Novinkou je elektronická Albi tužka s knihou, kterou je možno zapůjčit na všech dětských půjčovnách.

 

Duben v knihovně

Broučci, Motýlci, Sluníčka, Květinky, Kuřátka i Večerníčci – to jsou dětičky z Mateřské školky v Rokytnici, které přišly do knihovny na program Pozor, červená! Podle ohlasu si dopoledne v knihovně náležitě užili. Děti již měly velké povědomí o dopravě ze školky a spolehlivě plnily úkoly.

Dětské oddělení Rokytnice se může pochlubit novými hračkami a velkým relaxačním vakem, který především děti z Rokytnické školní družiny rády testují.

Velký zájem, především chlapců, je o počítače. Někdy se odehrávají i bitvy, kdo jako první zasedne k fenoménu MINECRAFT.

 

Březen v knihovně v Rokytnici

Měsíc březen se v dětské knihovně Rokytnici nesl v duchu měsíce knihy a nadcházejících velikonočních svátků. Proběhlo zde veřejné čtení pohádek pro rodiny s dětmi a mladší školní děti.

Na velikonoční tvoření si přišli vyrobit velikonoční hnízdo maminky s dětmi, školáci i tvořiví dospěláci. Jako každý měsíc zde probíhaly besedy pro školy, školní družiny.

Velkým přínosem je internet zdarma, kterého využívají školáci k vypracování skupinových prací do školy.

 

Prosinec v knihovně v Rokytnici

Prosinec v naší knihovně se nesl v duchu nadcházejících Vánoc. Děti z mateřských škol a někteří prvňáčci nám vyrobili ozdoby, které byly k vidění nejen na našem knihovnickém stromečku, ale i ve vstupu do knihovny, kde doufám všem příchozím udělali radost.

V prosinci jsme u nás i hráli hry, abychom děti a hlavně rodiče navnadili na skvělý dárek pod stromeček. Doufáme, že Ježíšek i letos nadělil spoustu her pro velké i malé.

Říjen v knihovně v Rokytnici

Říjen v knihovně Rokytnici patřil především mateřským školkám, se kterými jsme si osvěžily základy dopravní výchovy a to prostřednictvím knih Hravá autoškola Zuzany Pospíšilové a Nové pohádky o dopravních značkách pana Stoličného. Děti i vybarvovaly značky podle jejich představ a kdyby značky opravdu byly tak krásné bylo by na cestách mnohem veseleji. Naši knihovnu navštívila i třída ze ZŠ Lhota u Vsetína, která se přijela dozvědět něco málo o poezii a zaveršovat si. Obojí se povedlo a třída podala výkon hodný profesionálních básníků.
Knihovnu navštívily i třídy druhého ročníku ZŠ Rokytnice. Ty se u nás podívaly z pohádky do pohádky a dokonce si tři kratičké pohádky i zahrály. Pro diváky neopakovatelný a hlavně nepřekonatelný zážitek.
Už se těším na další návštěvy nejen druhých tříd.