Ohlédnutí za Prázdninovou knihovnou

08.09.2017 15:58

Celé dva měsíce probíhala v naší knihovně "Prázdninová knihovna", v rámci které proběhlo mnoho akci.

Bylo to čtení, hraní her, tvoření, ale patřil zde i příměstský tábor a Rande s knížkou :-).

Každé úterý v 10:00 se četlo 20 - 30 minut na dětském oddělení na Dolním náměstí, v Luhu a v Rokytnici to bylo v rámci tvoření. Během prázdnin jsme vytvořili veselé kastaněty, pokladničky z papíru, želvu, foukací harmoniku, tvořilo se z přírodnin nebo malovalo na kameny.

Zkusili jsme si zahrát retro hry, například Klouboučku hop a mnoho dalších.

Během celých prázdnin probíhalo Rande s knížkou (naslepo), tímto způsobem se půjčilo přes 50 knih a byla to akce velmi vydařená :-).

A velkou novinkou v naší knihovně byl příměstský tábor. Za tento týden jsme zažili spoustu legrace a dobrodružství.

Putovali jsme po všech dětských pobočkách, hráli jsme plno her, tvořili jsme - náramky, havajské sukně, škrabošky, kouzelnické hůlky, vzpomínku na tábor (rámeček na společnou fotku), proběhla exkurze u hasičů (ta byla skvělá a všem, kteří se nám věnovali patří velký dík), dělali jsme pokusy a to není zdaleka všechno.

Během týdne nás provázeli knižní hrdinové - Čtyřlístek, Malý Poseroutka a Harry Potter.

Ve středu jsme jeli na výlet do Vizovic, kde jsme navštívili zámek, čokoládovnu a jako správný knihovnický tábor i místní knihovnu :-).

V pátek jsme tábor zakončili "velkou párty", bouchli šampáňo, dali si něco na zub a myslím, že jsme se náležitě rozloučili s celým táborem.

Doufám, že se vám letošní Prázdninová knihovna líbila a už teď se s námi těšíte na tu příští :-).

Připomenout si okamžiky ze všech našich akcí můžete ve fotogalerii.