Tříkrálový karneval

06.01.2017 13:14

Dnes 6. prosince je svátek Tří králů. Svátek Tří králů je posledním dnem vánočního období. Tehdy se narozenému Ježíškovi do Betléma přišli poklonit tři mudrcové z východu, tradičně označováni jako tři králové (Kašpar, Melichar a Baltazar), a přinesli mu dary.

U nás se tradice Tří králů dodržuje dodnes. 6. ledna se tři chlapci nebo muži oblečou do bílého roucha a chodí od domu k domu a na dveře domů píší známe K + M + B ("Christus mansionem benefict." - "Kristus ať žehná obydlí po celý rok.").

Knihovna společně se ZŠ Integra Vsetína a Salesiánským sdržením Vsetín pořádá 14. února 2017 od 14:00 hod tradiční Tříkrálový karneval tentokrát se Včelími medvídky. Karneval proběhne v Domu kultury Vsetín.

Čeká vás plno soutěží, určitě spousta zábavy a možná i nějaká sladkost :-).

Na všechny se tedy těším 14. února ve 14:00 hod v Domě kultury.

Zdroj:

STRÝČKOVÁ, Jana a Kamila TESLÍKOVÁ. Draci v hrnci slaví Vánoce. Ilustroval Eva GARGAŠOVÁ. V Praze: Česká televize, 2016. Edice České televize. ISBN 978-80-7448-060-7.