Slavnostní vyhlášení O poklad strýca Juráša - městské kolo

20.02.2017 13:29

I letos byli vyhodnoceni nejúspěšnější autoři dětské literární soutěže O poklad strýca Juráša, kterou každoročně vyhlašuje Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Motto pro letošní rok bylo „Můj domov, moje město, můj svět“. Tvůrci ve svých pracích použili témata jako Můj vysněný svět, Co pro mě znamená domov, Mé město budoucnosti, Svět budoucnosti, Svět a mé místo v něm, Kde bych chtěl / chtěla žít, Pojďte k nám na návštěvu aneb běžný den naší rodiny a další. Ztvárnili je formou prózy, poezie či komiksu.

Slavnostní vyhodnocení se odehrálo ve čtvrtek 9. února v Komunitním klubu knihovny. Ceny a diplomy si převzali ti nejlepší. Do letošního ročníku soutěže O poklad strýca Juráša bylo odevzdáno celkem 159 prací z 6 vsetínských základních škol a MG Vsetín. Z toho prózu zastupovalo 94 příspěvků, poezii 21 příspěvků a oblíbenou kategorií je i komiks, kde se sešlo celkem 44 prací. Práce vsetínského městského kola byly rozděleny do čtyř věkových kategorií (1. – 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída) a každá zná své vítěze. Ti nejlepší postoupí do okresního kola, jehož vyhodnocení se uskuteční 16.3. v Masarykově veřejné knihovně Vsetín.

Každoročně se v městském kole Juráše sejde hromada prací, takže přes Vánoce se rozhodně nenudíme a pilně čteme. A jinak tomu nebylo ani letos“ přibližuje systém hodnocení vsetínská dětská knihovnice Ludmila Holbíková a dodává: “do městského kola dorazilo opět více prací než vloni a my jsme tomu rádi. Máme radost, že nám ve městě roste tolik nadějných literátů. Ovšem ne všechny práce zaujmou. Vždy oceníme, pokud má dílo ojedinělý nápad, který se jinde neopakuje. Baví nás práce veselé, u kterých se zasměje, což letos na  100 % splnil Metoděj Chrobák“.

Slavnostní předání zpestřilo vystoupení žáků Základní umělecké školy Vsetín, kdy žáci II. stupně literárně dramatického oboru pod vedením Kristíny Fuskové ztvárnili literární díla: Jiří Hába (báseň Lhář Daniela Ivanoviče Charmse), Adéla Vávrová (próza Vejce Miloše Macourka), Jakub Hekl (monolog Vojáka z divadelní hry "S Pydlou v zádech" od Pavla Fialy).

Fotogragie z vyhodnocení naleznete v naší fotogalerii :-).

Seznam oceněných:

1. - 3. třída