Noc s Andersenem 2017

03.04.2017 16:46

Tentokrát si nocovování v knihovně užili žáci 2. B ZŠ Ohrada Vsetín, kteří byli oceněni za vítězství v soutěži "Nejlepší čtenářská třída", pořádané naší knihovnou pro vsetínské základní školy.

Nocování v knihovně bylo jednou z odměn.

Celkem nás spalo 22 dětí a 6 knihovnic (4 účastníci absolvovaly jen večerní program).

Pro děti byl připravený bohatý program a i ve Vsetíně jsme se nechali inspirovat Čtyřlístkem a v 18:00 v pátek večer to vypuklo. Náš večer jsme zahájili na vsetínském nádraží, kde jsme se snažili porozumět tajuplné práci železničářů :-).

Potom jsme se přesunuli do knihovny, kde byla připravena večeře a zábavný program. Děti luštily jméno autora Čtyřlístku, s Pinďou prokazovaly svou sprinterskou zručnost, s Myšpulínem dělaly pokusy a s Fifinkou vařily (to se dětem moc líbilo, všechny si odnesly recept na výborný zákusek).

Kolem jedenácté hodiny jsme se uložili ke spánku a navštívil nás samotný pan Andersen, který nám vyprávěl o svém životě a řekl svou 157 pohádku :-).

V sobotu ráno, po vydatné snídani, jsme předali spokojené děti rodičům.