Knížka pro prvňáčka

09.06.2017 08:08

Ve středu jsme v naší knihovně poprvé rozdávali prvňákům knížky v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Je to celorepublikový projekt a naše knihovna se do něho zapojuje už několik let a máme radost, že každý rok v červnu můžeme prvňáčky za jejich celoroční snažení obdarovat a je to jakási odměna za to, co se všechno v první třídě naučili a hlavně, už si tuto knížku mohou přečíst sami.

Pro tento školní rok byla vytvořena kniha s názvem Lapálie v Lapálii, kterou napsal Martin Šinkovský. Tato dobrodružná knížka pro začínající čtenáře je plná napínavých situací i veselých příhod. A kde vlastně ta Lampálie leží? To už si budou muset děti z prvních tříd přečíst samy. Děti byly novou knihou velice potěšeny a došlo i na přečtení prvních řádků. Jak říkal jeden chlapec: „Podle názvu to bude určitě hustá kniha“.