Knihovnický kroužek v Luhu

04.04.2017 12:52

Od února probíhá v knihovně každou středu od 15:00 – 16:30 knihovnický kroužek - KNIHOŽROUTI. Prozatím se setkáváme v počtu 10 dětí, ale hlásit se můžou pořád další zájemci. Kroužek vede knihovnice Romana s Lenkou (maminkou jednoho z dětí). Jelikož se jedná o knihovnický kroužek, tak práce s knihou je náplní každého setkání. Pracovali jsme s knihami Pavla Čecha, tvořili jsme myšlenkovou mapu na knihu Harry Potter, vyráběli jsme komiks, používali jsme čtenářské kostky atd. Samozřejmě hrajeme i různé hry, ať už deskové nebo vědomostní. Velice oblíbenou hrou v kroužku je Chcete být knihomolem, kde děti dostávají nejrůznější, mnohdy i zapeklité otázky z pohádek. Dozvěděli jsme se tak, že Křemílek nemá nejlepšího kamaráda Vochomůrku, ale Muchomůrku (přesvědčovali nás kluci z 6. třídy) :-). Abychom byli kroužek se vším všudy, tak máme všichni stejná trička, na které si každý něco namaloval, stejný dress code prostě musí být. A co plánujeme dál? Výlet do přírody – probouzení pohádkových postav žijících v lese a na louce, knihovnický magazín, na kterém všechny děti z kroužku už pilně pracují. A jelikož děti říkaly, že když se nebude spát v knihovně, tak to není žádný knihovnický kroužek, tak je nemůžeme zklamat a v knihovně budeme muset někdy přespat :-).