Magické vsetínské osmičky

25.05.2016 15:53

To, že je na Vsetíně spoustu zajímavostí (vsetínský zámek, kostel, hvězdárna...) určitě víš. Ale co si udělat procházku po magických vsetínských osmičkách? Co že to je? :-)

Je to trasa po osmi zajímavých místech našeho města. Magické osmičky odstartovaly 19. května první vycházkou a tentokrát to bylo i s průvodcem, povídáním, a dokonce i opékáním špekáčků na hvězdárně :-).

A proč jsou v názvu právě osmičky? Vsetín je totiž jedním z měst České republiky, kterým prochází 18. poledník východní délky. A to byl důvod, proč vytvořit magické osmičky. Trasa procházky začíná právě u tohoto poledníku, který se nachází v Panské zahradě, dále potom vede na Horní město ke kříži, který pochází z 18. století (váže se k němu pověst o krásné Alžbětě, která zemřela z nešťastné lásky) a končí na Dolním náměstí opět u kříže z 18. století .

Pokud absolvuješ všech osm zastavení, u každého se vyfotíš na foťák nebo mobil, zastavíš do Turistického a informačního centra Vsetín, tak dostaneš certifikát o obsalvování trasy a můžeš si zde i zakoupit za 20,- Kč placku - Magické osmičky.

Teď už zbývá jen vyrazit. :-)

V naší fotogalerii se můžeš podívat na první vycházku po magických osmičkách.