Spaní v knihovně v Luhu

17.06.2016 14:05

Ve čtvrtek se opět spalo v dětské knihovně v Luhu. Tentokrát ulehli do spacáků páťáci ze ZŠ Ohrada s paní učitelkou Evou Strnkovou. Program byl velice nabitý. V 17:00 jsme vyrazili směr Magické vsetínské „osmičky“. Přes počáteční remcání, jak daleko ještě půjdeme, byly děcka nakonec překvapené, jaké zajímavé místa Vsetín poskytuje. Asi nejvíce je zaujalo magické místo, kde je kříž a náhrobní deska na památku Alžběty Vaňkové, která zemřela ve věku 19 let v roce 1662 z nešťastné lásky. Poté jsme se už pomalým krokem přesunuli na bowling, kde jsme si zahráli, ale hlavně jsme se posilnili pizzou. Nejdůležitější část večera už probíhala v knihovně. Jelikož páťáci milují horory, donesli si svou vlastní hororovou tvorbu, kterou jsme ze strachem četli :-).

Na závěr jsme si pustili na odlehčení atmosféry film Karlík a továrna na čokoládu, došlo i na malé postrašení  a úderem půlnoci jsme zalehli do spacáků (teda jak kdo). Ráno se nikomu nechtělo vstávat, jelikož žáky čekala ve škole velká písemka z matematiky, tak doufejme, že jim to dobře dopadlo :-).