Shamballa náramky

13.07.2016 21:47

Dneska proběhlo první prázdninové tvoření v dětské knihovně v Luhu.  Na přání dětí se opět vyráběly originální Shamballa náramky, které vychází z buddhistických tradic, jejich současný vzhled je však přizpůsoben modernímu designu. Tyto náramky vznikají z dnes již opomíjené techniky drhání, vázání uzlíků a navlékání korálků. Menší děti zase vyráběly náramky z paměťových drátků. Kromě dětí, tentokrát na tvořivou dílnu zavítaly i maminky a babičky. Další tvoření v knihovně v Luhu proběhne 10. srpna, kde budeme malovat mandaly pomocí akrylových barev na kulaté kameny. Pro menší děti bude opět připravena jednodušší varianta.  V červenci se ještě bude tvořit i v dětské knihovně na Dolním náměstí  a v Rokytnici. Fotky z dnešní dílny naleznete ve fotogalerii :-).