Noc s Andersenem

03.04.2016 19:57

V pátek 1. dubna proběhla v naší knihovně, stejně jako i na mnoho dalších místech naši republiky, Noc s Andersenem. Tato akce začala v roce 2000, tenkrát se nocovalo pouze v knihovně v Uherské Hradiště, kde vznikl nápad na nocování v knihovně v hlavách dvou knihovnic Hanky a Mirky. Od té chvíle se rok co rok přidávají další knihovny, školy i jiné instituce a to nejen v ČR, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu atd., noc se koná vždy kolem data narození H. Ch. Andersena (2. dubna). Naše knihovna se k této úžasné akci přidala v roce 2003 a od té doby se nocuje i u nás.

Letos v naší knihovně nocovalo 29 dětí, 6 knihovnic a 2 skřítci pomocníčci Hanička a Věruška.
V 18:00 jsme se všichni sešli v knihovně na Dolním náměstí v komunitním klubu, proběhlo přivítání děti (proč jsme se vůbec sešli), seznámení a mohli jsme začít :-).
Na začátku noci vedly naše kroky k hasičům ve Vsetíně, kteří nám připravili exkurzi - popovídali o práci hasiče, ukázali hasičská auta, jejich vybavení, techniku, děti si mohly vyzkoušet jejich přilby a kabáty, tímto hasičům ještě jednou moc děkujeme. Po příchodu následovala večeře a poté velká hra po knihovně. Děti si zkoušely motání hasičské hadice na čas, oblékání výstroje hasiče, stavěly sloupy z pěnové vody, hledaly rybičky s reflexními obličeji, přenášely perly, hledaly název mořského království a mnoho dalšího, některé úkoly musely plnit potichu, což bylo pro některé hodně náročné :-).
Po skončení hry jsme si bouchli dětské šampaňské na oslavu zdolání všech úkolů a pomalu se ukládali ke spánku, už bylo taky půl jedné v noci, děti byly unavené, ale spokojené. Takže ještě pohádka a dobrou noc.
V sobotu ráno proběhl v sedm hodin budíček, snídaně a děti si odváděli domů rodiče a poslouchali, co všechno jejich ratolesti během noci zažily :-).
Již nyní se těším na příští rok a na další Noc s Andersenem :-).
Fotky jsou zde:
a další fotky v naši fotogalerii:
mvkdetskevsetin.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem/