Halloweenská noc v knihovně v Luhu

31.10.2016 13:46

Minulý týden proběhla v Luhu poprvé strašidelná noc mezi knihami. V šest hodin odpoledne dorazilo před dveře knihovny na deset nedočkavých dětí, na které už čekaly dvě čarodějnice a další strašidla. Nejdříve si děti vyrobily strašidelné lucerny, které si s sebou vzaly ven na stezku odvahy. Po návratu ze stezky, kdy nikdo nezabloudil a všichni trasu úspěšně absolvovali, se děti převlékly do svých kostýmů a mohl začít pravý rej strašidelných masek. Najednou po knihovně pobíhali čarodějové, čarodějnice, kostlivci, ježibaby a další příšery. Po zbytek večera děti plnily zapeklité úkoly, hledaly poklad schovaný v knihovně, nechyběl ani čarodějnický taneček, kdy každá příšera ukázala svůj osobitý styl tance. Před spaním došlo i na čtení strašidelných pohádek, nejvíce se jim líbila kniha Už se nebojím tmy. O půlnoci zalehl do spacáků i poslední kostlivec a spalo se až do rána. Celá akce se moc vydařila a už teď se těšíme na další :-).