Adventní noc

29.11.2016 13:21

Noc z 25. listopadu na 26. listopadu strávilo 15 dětí v knihovně, byli to výherci soutěže o Adventní nocování.

Všichni jsme se sešli v šest hodin večer v komunitním klubu Masarykovy veřejné knihovny na Dolním náměstí, odkud jsme vyrazili MHD Vsetín do Luhu do Irisy, zde nás velmi mile uvítali a mohli jsme si ozdobit baňky, dle své vlastní fantazie :-). Tímto jim ještě jednou moc děkujeme za přijetí a za zážitek.

Poté jsme se již přesunuli (částečně opět pomocí autobusu a částečně pěšky) na místo nocování, které tentokrát bylo v knihovně v Rokytnici. Zde nás čekala bohatá večeře - šunka, nutela, zelenina, ovoce, teplý čaj a nechyběly ani sladkosti :-).

Hned po večeři nastala další kreativní část večera. Děti si vyrobily lampiony a ozdobily stromečky z vlny. Všichni byli moc šikovní a vznikla spousta nádherných výrobků, která jak věříme, přinesla radost i rodičům dětí :-).

I když už nechybělo mnoho do půlnoci, dětem se nechtělo spát, tak jsme si pustili kousek příběhu od Charlese Dickense Vánoční koleda, ale to už se některým nocležníkům klížily oči, takže se šlo spát :-).

Ráno jsme společně posnídali a v osm hodin si pro děti přišli rodiče.

Doufáme, že všem se nocování v knihovně líbilo a těšíme se na další ročník Adventní noci.